Dr. Johanna Budwig

Doktor Johanna Budwig oli Euroopa juhtivaid biokeemikuid, kes tegutses onkoloogiliste haiguste uuringute valdkonnas. Budwig sündis 1908. aastal.

Vähiravialaste väljapaistvate avastuste eest esitati ta Nobeli preemia kandidaadiks koguni seitsmel korral… Ja kandidaadiks ta jäigi.

Üle poole sajandi tagasi, 7. novembril 1952. aastal ütles Budwig Zürichis peetud loengu käigus:

„Ensüümid, mis peavad hingamiselundkonnas tagama hapniku omastamise, ei saa funktsioneerida ilma rasvhapeteta. Inimesel tekib hapnikuvaegus isegi hapnikuga küllastatud õhus viibides. Rasvhapete defitsiit kahjustab kogu organismi elulisi funktsioone.“

Budwig märkis, et vähendatud rasvasisaldusega ja töödeldud õlide/rasvainete kasutamine toidus viib tõsiste haigusteni.

Doktor Budwig kulutas mitu aastat, uurides eesnäärme vähihaigete verd.

Oma uuringute tulemusena tegi ta kindlaks, et haigete inimeste veres oli fosfolipiidide ja lipoproteiinide tase alati madalam kui tervetel inimestel. Koos alanenud hemoglobiinisisaldusega avastas ta veres ebatavalised kollakasrohelised moodustised. Samuti oli haigetel inimeste veres mitu korda vähem omega-3 rasvhappeid kui tervetel inimestel.

Dr. Budwig võrdles erinevaid ravidieete. Sõelale jäi linaõli segu kohupiimaga.

Linaõli sisaldab ohtrasti omega-3 rasvhappeid ja lahjas kohupiimas leidub ohtralt fosfoproteiine. Viimane muudab linaõli kergesti omastatavaks. Sellist dieeti järgides hakkas vähihaigete seisund paranema juba kolme kuu möödudes. Vere näitajad hakkasid normaliseeruma.Haigetel hakkasid jõuvarud taastuma.

Pärast pikka katsetamist leidis Dr. Budwig, et täiskasvanule raviva toime saavutamiseks on vaja 42g (3 supilusikatäit) külmpressitud linaõli segada 100g lahja kohupiimaga. Lisada võib aia- ja metsamarju. Segamiseks võib kaasajal kasutada saumikserit. Sellist segu 1 kord päevas.

Allikas: Wikipedia

© 2020 Linaagro OÜ