Toitumisspetsialist Aive Luigela

Kui tarvitada linaseemneõli iga päev,teeb see organismi tugevamaks nakkushaiguste vastu ning mõjub hästi kõhule ja südamele.

Linaseemneõli on nooruse eliksiir.

Rafineerimata linaseemneõli saadakse seemnete pressimisel mitte üle 45 kraadi juures, mistõttu säilivad hästi linaseemnetes sisalduvad ained: A-,C-,E-,D-,PP- ja B grupi vitamiinid; fosforipiidid; asendamatud rasvhapped ja teised väärtuslikud ained.
Linaseemneõlis on kõige väärtuslikumateks aineteks asendamatud rasvhapped (oomega-3, oomega-6 ja oomega-9), mida leidub kaks korda rohkem kui kalaõlis.Nimetatud rasvhappeid peame saama toidust, kuna organism ise neid ei sünteesi- sellepärast nimetataksegi neid asendamatuteks rasvhapeteks.
Linaseemneõlis on eriti hinnatav E-vitamiin, mis hoiab meid nooruslikuna ja mida peetakse üheks tähtsaimaks antioksüdandiks ( kaitseb rakke).

Sobib kõigile.

Kuigi linaõlis on linaseemnetega võrreldes osa väärtuslikke toitaineid kaduma läinud, on see ikkagi üks väärtuslikemaid õlisid. Tegemist on külmpressitud õliga, mida ei tohi kasutada praadimiseks ega pikaaegseks kuumutamiseks (tekivad kantserogeensed ained).
Linaseemneõli sobib kõigile: seda võib organismi tugevdamiseks ning seedimise korrashoiuks võtta 1-2 tl sooja veega enne sööki 2-3 korda päevas.Et linaõli maitse kõigile ei meeldi, võib seda segada ka toitudesse, näiteks kohupiima, jogurti või toorsalati sisse. Kuid miks mitte lisada ka hommikuputrudesse koos marjade, moosi või köögiviljadega. Nii harjume kergemini õli maitsega ära.
Kuna tegemist on elustootega, ei säili see pikka aega ning seda tuleb hoida külmkapis tumedas pudelis. Rääsunud või realiseerimisaja ületanud õli ei tohi kasutada, sest see on tervisele kahjulik.

Minu kogemus.

Ise olen juba aastaid igal hommikul enne sööki võtnud 1 dessertlusikatäis linaseemneõli koos paari lonksu tee või kohviga. Kui varasematel aastatel oli mul tihti mao ülihappesuse tõttu probleeme toiduvalikuga, siis nüüd võin süüa kõike ja seedimine on täitsa korras.
Ma ei tunne ka enam mingeid südameprobleeme ja kõik vereanalüüsid on olnud head. Usun, et ka linaseemneõli on mind aidanud hoida ennast nii füüsiliselt kui ka vaimselt heas vormis.

© 2020 Linaagro OÜ